top of page

Fri, 29 Sept

|

Lefkoşa

A Conversation w/ Zeki Erkut

Yazar Zeki Erkut’un, Işık Kitabevi Yayınları tarafından yayımlanan yeni romanı "Mumyacı" okuyucusu ile buluştu. Yazar, son romanında, hayatın talihsizliklerinin yetimhanede buluşturduğu altı çocuğun hayatlarını anlatırken okuyucuyu soluksuz bir yolculuğa çıkarıyor.

Registration is closed
See other events

Time & Location

29 Sept 2023, 19:00 – 21:00 GMT+3

Lefkoşa, Polis Sk 16 99010, Lefkoşa 99010

About the event

Hayatın talihsizlikleri altısını da yetimhanede buluşturdu. Onlar hayata hep bir tarafı eksik olarak başlayan çocuklardı. Kanatsız kuşlar, repliksiz figüranlar ya da rüzgârda savrulan köksüz ağaçlardı onlar. Hayatın çok acı ve ıstırap verici gerçekleriyle yüzleşirken bir yandan da yozlaşmış kurumlar ve acımasız caniler karşında bedel ödemek zorunda kalırlar.

Onlardan biri, Cemil, ambulans şoförü olarak kendini bir çeşit ‘kurtarıcı’ rolünde görmektedir. Onun için hayat kurtarmak, sadece yaralı veya hasta insanları hastaneye taşımakla sınırlı değildir. O, aynı zamanda mumyacıydı. Görevi basitti: Asfalta yapışmış hayvan leşlerini toplayıp mumyalamak suretiyle onları ölümsüz kılmak.

Bir gece yolu, şarampole yuvarlanmış bir arabada mahsur kalan genç bir kadınla kesişir. Kadın gerçekte beyin fonksiyonlarını yitirmiştir ama bir şekilde Cemil’in zihnine girer, kurtarılmak ister. Cemil, trajik bir sırla ilişkili olduğunu bilmediği bu kadını kurtarıp mumyalamayı hayatının merkezine koyar.”

Kaynak: Zeki Erkut’un yeni romanı “Mumyacı” okuyucusu ile buluştu

Share this event

bottom of page